Извештај са екскурзије трећег разреда

У периоду од 14.05. до 18.05.2013., изведена је екскурзија за ученике трећег разреда. На путовање је кренуло 65 ученика са 6 одељенских старешина и 7 професора.

Посетили смо Будимпешту, Праг и Беч- најлепше градове Европе.

14. 05.2013-  Будимпешта. Панорамски смо обишли српску амбасаду, Сечењи купатило, Музеј лепих уметности, Музеј примењених уметности, Катедралу, Парламент, улицу Ваци, мостове, а задржали смо се на Тргу хероја и у обиласку Цитаделе у Будиму, одакле је пуцао поглед на Будим и Пешту.

15.05.2013-  Праг. У пратњи водича, обишли смо у шетњи градско језгро-тргове, Староместске намести, Вацлавске намести, астрономски сат Орлој, Парламент, Карлов мост и српску амбасаду.

16.05.2013- Цео дан у  Прагу. Посетили смо Прашки град, тврђаву, кулу, Катедралу Светог Вита, Златну улицу, видели смену страже. Затим смо се спустили до старог градског трга. Ученици су добили слободно време за самосталан обилазак града и шетњу.

17. 05.2013- Беч. У град смо дошли у раним послеподневним часовима. Обишли смо  дворац „Шенбрун“.

18.05.2013- Обилазак Беча. Панорамски смо обишли и видели- бечку шуму, Ринг, Оперу, Парламент. Локални водич нам је у шетњи показао дворове Белведере, са парком и Хофбург, као и централну градску улицу. Шетњу смо завршили код катедрале Светог Стефана.

Сазнали смо много тога о историји и култури прелепих европских градова, али смо се и добро провели користећи дивно пролећно време.