Сјајан успех наших ученика на такмичењу Пословни изазов

У среду, 23.11.2016. године у Чачку одржано је регионално такмичење у пословном изазову. Такмичење је окупило преко 100 ученика из различитих школа, који су састављани у петочлане тимове. Задатак тимова је био да се осмисли бизнис план као одговор на изазов који им поставља домаћин такмичења.

Из наше школе учествовало је четири ученика: Лука Ружић III1, Теодора Пртењак IV1г, Софија Томашевић IV2 и Јована Мајсторовић IV2. Са својим тимовима имали су задатак да осмисле различите садржаје за путнике који пролазе деоницом аутопута Љиг - Прељина.  Победничка идеја била је "Drive in restoran u etno stilu" коју је осмислио тим 22, чији је члан ученик наше школе Лука Ружић.

"Морам признати да је то за мене једно ново искуство, и да сам се веома лепо провео. Стекао сам пуно нових пријатеља који су сарађивали са мном, и такав вид рада ми се много допао. Истом идејом смо се водили од почетка и верујем да је то један од разлога који нас је довео до победе. А идеја нам је била да спојимо брзо, здраво и модерно." - Изјавио је Лука

А девојке су изјавиле:

"Као и Лука, морамо принати да је то веома лепо искуство, и један занимљив начин да стекнемо нове пријатеље из целе Србије. Са тимовима смо веома добро сарађивале и задовољне смо нашим бизнис идејама. Такође, треба нагласити да је ово такмичење ништа друго него квалитетно дружење са вршњацима и развијање наше креативности. Оставило је позитиван утисак на све нас."

Лука, Теодора, Софија и Јована

Ученици наше школе: Лука Ружић III1e, Теодора Пртењак IVг, Јована Мајсторовић IV2 и Софија Томашевић IV2, заједно са својим менторима Миленом Обрадовић и Иваном Чворовић Плавшић, учествовали су на такмичењу „Пословни изазов“, које је организовано у Чачку под окриљем организације Достигнућа младих у Србији.

Такмичење је окупило 115 ученика из 26 средњих школа из Ариља, Ужица, Баточине, Свилајнца, Новог Пазара, Пријепоља, Горњег Милановца, Гуче, Кнића, Ивањице, Крагујевца, Краљева, Крушевца, Лучана, Пожеге, Параћина, Сјенице, Тополе, Трстеника и Чачка, а сви су били груписани у тимове од по пет ученика из различитих школа.

Наш ученик, Лука Ружић, био је члан тима 22, заједно са ученицима Гимназије у Сјеници, Медицинске школе у Крагујевцу, Економске школе у Ужицу и Гимназије у Горњем Милановцу. Њихова идеја о продаји органске хране  у јединственом ресторану (drive in) на том делу аутопута била је најбоља и они су обезбедили место у Националном финалу, које се одржава у фебруару 2017. године.

Такође, наше ученице Теодора, Јована и Софија, имале су занимљиве пословне идеје које су изложиле присутнима у оквиру презентације свог тима.

Честитамо нашим ученицима и желимо им још много успешних пословних изазова!